تبلیغات
من و انیمیشن - بدون عنوان
من و انیمیشن
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 فروردین 1390 توسط نریمان

نمی دانم چرا این روزها  حوصله ها زود سرریز میشوند! اعصاب و  آرامش هم که گویا رهسپار دیاری دیگرند! در کل رنج و عذاب موج میزند!

هر گاه به افرادی چون والت دیزنی می اندیشم،متحیر میمانم از این همه توانایی و هنر!! که چگونه او و گروهش این همه سال را صرف ساختن آثار بزرگ دنیای انیمیشن کرده اند.انیمیشن های که همگی آنها دستی ساخته میشده اند!! انیمیشن هایی که به صورت استاندارد هر 1 ثانیه شان شامل 24 فریم است! یعنی 24 نقاشی با آن همه جزئیات کشیده میشده است تا فقط یک ثانیه از انیمیشن پیش برود! آن وقت در خیلی جاها از جمله کشور عزیز خودمان به جای تعریف و تمجید از این افراد و یا حتی آثارشان،لب به بد گویی از آنها باز میکنند و بطور مثال میگویند که میکی موس (Micky Mouse) یک شخصیت صهیونیستی است!!   پس کجاست انصاف!!یا اینکه سایت رسمی استودیوی دیزنی فیلتر میشود.آخر برای چه!!؟؟

آن وقت ما میخواهیم پیشرو شویم در صنعت انیمیشن!!انیمیشن میسازیم فراوان ولی بدون کمی معنا و مفهوم!!به قول معروف: کمیت بالا اما کیفیت.....

تا به حال یک انیمیشن دو بعدی خوب نساخته ایم که حرفی برای گفتن داشته باشد و حتی بتواند کمی از نظر کیفیت به اولین Micky Mouse که در سال 1928 ساخته شده،نزدیک شود!! آنوقت شروع کرده ایم به ساختن آثار سه بعدی!

( البته شکرستان اثر بدی نیست که بیشتر زیبایی اش به خاطر دیالوگ هاست نه تکنیک).

انیمیشن سفید برفی و هفت کوتوله که در سال 1937 ساخته شده است  را  با بهترین انیمیشن های ساخته شده تو کشور خوبمان مقایسه کنید (با اینکه به هیچ وجه قابل مقایسه نیستند).حرکات بدن در سفید برفی کجا و این ها کجا!!حرکات سفید برفی به قدری عالی کار شده اند که تصور میرود یک بازیگر واقعی این حرکات را انجام میدهد.

وقتی انیمیشن داخلی برخی کشور ها را میبینم واقعا متحیر میشویم!!البته نه به دلیل کیفیت بلکه به خاطر این که حداقل در آثار ساخته خود،آموزش های مد نظر خود را به بچه ها میدهند.از آموزه های دینی گرفته تا آموزش های علمی.طوری که اینجانب شخصا از یکی از آنها  کلی مطلب آموختم،با اینکه اثر کاملا صامت بود و هیچ دیالوگی در کار نبود.

ما هم آثاری در حد بزرگان دنیا نمیخواهیم.برای ما همین کافیست که بدگویی نکنیم و به جایش از آنها کار کردن در این زمینه را بیاموزیم بدون هیچ گونه غرض ورزی.در انیمیشن هایمان به جای نصیحت کردن کودکانمان،آموزش را قرار دهیم.چرا که نفوذ سرگرمی ها بر کودکان بسیار بیشتر از کتاب و معلم و مدرسه است.

همیندرباره وبلاگ

تمام دوران کودکیمان در پای دیدن برنامه هایی گذشته است که فکر کردن دوباره به آنها حس عجیبی را درونمان به پا می کند و چنان می شویم که حاضریم فقط چند لحظه به آن دوران برگشته و دوباره کودکی کنیم.
اما افسوس که شدنی نیست و راهی جز کنار آمدن با آن را نداریم!
شاید اندک سالی دگر هم افسوس اکنونمان را بخوریم که چرا از آن اسنفاده نکردیم!!

***************
در این وبلاگ اخبار و اطلاعات مفید انیمیشن قرار داده میشود.تریلر و پیش نمایش انیمیشن ها هم در بلاگ قرار داده میشوند.
موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شارژ ایرانسل

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی